PROGRAM RADA SEKCIJA I SLOBODNIH AKTIVNOSTI

Slobodne aktivnosti

Slobodne aktivnosti su bitna komponenta obrazovno-vaspitnog rada u školi.  Neposredan obrazovno-vaspitni cilj učeničkih slobodnih aktivnosti je da svakom učeniku omogući maksimalno potvrđivanje svoje ličnosti kako na obrazovnom tako i na kreativnom  planu.

U školi će se slobodne aktivnosti organizovati u okviru naučno-tehničkh        aktivnosti, radno proizvodnih aktivnosti,kulturno-sportskih aktivnosti.

Svi rukovodioci sekcija koji će predstavljati osnovni oblik organizacija slobodnih aktivnosti su obavezni da na osnovu priloženog programa rada sa svojom sekcijom realizuju  po 35 sati u toku školske godine. Evidencija će se voditi u za to namenjenim sveskama.     Stručni saradnici škole usklađuju rad ovih sekcija.

Sekcije koje će raditi u toku ove godine su:

Zaduženi profesori

• dramska:             Petrović Nataša
  • literarna:        Milić Žaklina
  • recitatorska:   Jovanović Sandra
  • muzička:             Milenković Srećko
  • likovna :            Negovanović Ana
  • sekcija za matematiku :  Simić Goran
  • sekcija za fiziku :           Spasić  Danijela
  • sekcija za biologiju:      Šević Vera
  • sekcija za istoriju:        Grujić Jovanka
  • sekcija za račun. i informatiku:   Savić Nenad
  • sportska sekcija :     Jovičić Dejan
  • sekcija za mašinske predmete :    Krstić Ivica

Škola će obeležiti Školsku slavu – Sveti Sava, 27. januara i za tu priliku organizovati kulturno-umetnički program za koji su zadužene literarna, recitatorska i dramska sekcija.

Ove školske godine uradiće se izložba umetničkih radova kao stalna postavka u holovima naše škole.Ta izložba biće u funkciji upoznavanja učenika sa programom praktične nastave, kao i upoznavanja roditelja sa osnovnom delatnošću škole. Ova izložba   će se povremeno dopunjavati novim programima i proizvodima učenika. Za ovaj segment rada škole zaduženi će biti organizatori praktične nastave, aktiv nastavnika praktične nastave, kao i mašinska  sekcija.

U toku školske godine organizovaće se takmičenje učenika u svim obrazovnim profilima koji praktičnu nastavu izvode u školi i školskoj radionici. Škola će učestvovati i na ostalim takmičenjima koje organizuje Ministarstvo prosvete R Srbije.