Гимназија и Техничка школа Вучитрн

ГИМНАЗИЈЕ И ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ  ВУЧИТРН

Logo Gimnazije i Tehnicke skole

Државна матура Србије

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је прописало Правилником о календару рада средњих школа за школску 2021/2022. годину, да се од 5. до 8. априла 2022. године спроведе друго пилот тестирање државне матуре.

Матурски школски ред за време пилотирања можете преузети на следећем линку: ЛИНК

Упутство за кандидате и за њихове родитеље, односно старатеље можете преузети на следећем линку: ЛИНК

Сви материјали – упутства и обрсаци, се могу преузети на сајту државне матуре  www.matura.edu.rs  –  ДОКУМЕНТА_МАТЕРИЈАЛИ ЗА ДРУГО ПИЛОТИРАЊЕ

УПИС УЧЕНИКА У ШКОЛСКУ 2022/2023. ГОДИНУ

ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ

ГИМНАЗИЈА

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ У ГИМНАЗИЈИ ВУЧИТРН

Ученици Гимназије Вучитрн, поред обавезних предмета у оквиру Програма наставе и учења, прописаног од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, бирају и изборне програме у складу са својим талентима и интересовањима.

Ученици првог и другог разреда Гимназије бирају два од следећих изборних програма:

1. Појединац, група и друштво
  2. Језик, медији и култура
  3. Здравље и спорт
  4. Уметност и дизајн

ТЕХНИЧКА ШКОЛА

НАСТАВА НА ДАЉИНУ РЕАЛИЗОВАНА У ПЕРИОДУ  МАРТ – ЈУН

ШКОЛСКЕ 2020. ГОДИНЕ

Распоред емитовања образовних садржаја

Настава путем РТС планете

РТС Планета

ЗА ПРИСТУП РТС ПЛАНЕТИ ПОТРЕБНА ЈЕ РЕГИСТРАЦИЈА:

• у горњем десном углу кликнути на ПРИЈАВИ СЕ
  • кликнути на РЕГИСТРУЈ СЕ БЕСПЛАТНО
  • унети потребне регистрационе податке и пратити даља упутства
  • изабрати средњу школу.

16.03.2020.

Упутство за коришћење Google učionice – за ученике

ВИЗИЈА ШКОЛЕ

• Желимо да школа буде место у коју ће ђаци радо долазити и где су задовољни и наставници и родитељи
  • Желимо школу са добрим условима за рад, опремљену савременим наставним средствима
  • Желимо да будемо вољена и подстицајна школа која свим својим ученицима и наставницима пружа једнаке шансе за квалитетно образовање и лични развој, без обзира на место становања као и на средину из које потичу и у којој раде
  • Желимо школу где ће се неговати толерантан и демократски однос између наставника и ученика.

Свесни смо да оваква визија постаје стварност само уколико одговорност за њену реализацију једнако преузму професори, директор, стручни сарадници, ученици, родитељи и локална заједница.

grbMin

mod_zavod-za-unapredjivanje