Gimnazija i Tehnička škola Vučitrn

GIMNAZIJE I TEHNIČKE ŠKOLE  VUČITRN

Logo Gimnazije i Tehnicke skole

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2020/2021. GODINU

Obaveštenje za učenike i roditelje:

• Prijava učenika za upis  u školsku 2020/2021. godinu moguća je preko Portala eUprava tako da učenici ne moraju da dolaze u školu.

• Oni učenici koji ne koriste uslugu preko Portala eUprava moraju da dođu u školu, mogu da ponesu svu potrebnu dokumentaciju za upis, ili da samo donesu popunjene prijave za upis, a škola će pribaviti ostale dokumente po službenoj dužnosti u elektronskom obliku korišćenjem usluge eUpis.

IZBORNI PREDMETI U GIMNAZIJI VUČITRN

Učenici Gimnazije Vučitrn, pored obaveznih predmeta u okviru Programa nastave i učenja, propisanog od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, biraju i izborne programe u skladu sa svojim talentima i interesovanjima.

Učenici prvog i drugog razreda Gimnazije biraju dva od sledećih izbornih programa:

1. Pojedinac, grupa i društvo
  2. Jezik, mediji i kultura
  3. Zdravlje i sport
  4. Umetnost i dizajn

OBRAZOVNI PROFILI

GIMNAZIJA

TEHNIČKA ŠKOLA

NASTAVA NA DALJINU REALIZOVANA U PERIODU  MART – JUN

ŠKOLSKE 2020. GODINE

Raspored emitovanja obrazovnih sadržaja

Nastava putem RTS planete

RTS Planeta

ZA PRISTUP RTS PLANETI POTREBNA JE REGISTRACIJA:

• u gornjem desnom uglu kliknuti na PRIJAVI SE
  • kliknuti na REGISTRUJ SE BESPLATNO
  • uneti potrebne registracione podatke i pratiti dalja uputstva
  • izabrati srednju školu.

16.03.2020.

Uputstvo za korišćenje Google učionice – za učenike

VIZIJA ŠKOLE

• Želimo da škola bude mesto u koju će đaci rado dolaziti i gde su zadovoljni i nastavnici i roditelji
  • Želimo školu sa dobrim uslovima za rad, opremljenu savremenim nastavnim sredstvima
  • Želimo da budemo voljena i podsticajna škola koja svim svojim učenicima i nastavnicima pruža jednake šanse za kvalitetno obrazovanje i lični razvoj, bez obzira na mesto stanovanja kao i na sredinu iz koje potiču i u kojoj rade
  • Želimo školu gde će se negovati tolerantan i demokratski odnos između nastavnika i učenika.

Svesni smo da ovakva vizija postaje stvarnost samo ukoliko odgovornost za njenu realizaciju jednako preuzmu profesori, direktor, stručni saradnici, učenici, roditelji i lokalna zajednica.

grbMin

mod_zavod-za-unapredjivanje